Ar tamsiu metu kelyje gali stabdyti nežymėtas policijos automobilis?

Informacija ar tamsiu metu kelyje gali stabdyti nežymėtas policijos automobilis?

 

Ar tamsiu paros metu policijos pareigūnai gali stabdyti vairuotojus su skiriamaisiais ženklais nepažymėtais tarnybiniais automobiliais?

Visi žino, kad policijos pareigūnai dažnai vykdo neviešą patruliavimą bei nežymėtais automobiliais medžioja Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus. O kaip yra su neviešu patruliavimu tamsiu paros metu?

Deja, tamsoje pareigūnai stabdyti transporto priemonių nežymėtais automobiliais negali.

Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnas, stabdydamas transporto priemonę, turi dėvėti uniformą su šviesą atspindinčiais elementais: vilkėti specialiąsias liemenes, mūvėti rankogalius ar turėti kitų šviesą atspindinčių elementų.

Patrulis turi būti sudarytas ne mažiau kaip iš dviejų policijos pareigūnų, turinčių specialiomis spalvomis nudažytą ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtą motorinę transporto priemonę, ir stabdyti transporto priemonę šviečiančia reguliuotojo lazdele arba šviesą atspindinčiu skrituliu, įjungęs patrulinės motorinės transporto priemonės mėlynos ir (arba) raudonos spalvos švyturėlius.

Uniformuoto policijos pareigūno reikalavimas sustabdyti transporto priemonę taip pat gali būti išreiškiamas įjungus specialiomis spalvomis nudažyto ir policijos ženklu pažymėto automobilio švieslentę su užrašu „STOP POLICIJA“ arba „STOP“. Pareigūnų darbą apibrėžia Policijos pajėgų vienetų veiklos organizavimo aprašas. Juo vadovaujantis, tamsiuoju paros metu pareigūnams rekomenduojama stabdyti transporto priemones apšviestuose kelio ruožuose.

Jeigu stabdomiems vairuotojams kyla įtarimų, ar juos iš tiesų stabdo policijos pareigūnai, derėtų nedelsiant imtis prevencinių veiksmų ir jokiu būdu nestoti automobiliui, kuris nėra pažymėtas specialiaisiais ženklais.

Kilus pagrįstų įtarimų, kad stabdo ne policijos pareigūnai, nederėtų sustoti. Reikėtų skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, informuoti operatorių dėl kilusio įtarimo, nurodyti savo važiavimo vietą ar kryptį. Taip pat klausyti operatoriaus nurodymų. Be to, skambinant derėtų nepamiršti laikytis Kelių eismo taisyklių. Jei vairuotojas važiuoja ne vienas, geriausia, kad skambintų keleivis.

Vairuotojams primenama, kad nepaklusimas uniformuoto aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno, valstybinių miškų apsaugos pareigūno, Lietuvos Respublikos muitinės pareigūno, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pareigūno, savivaldybių institucijų arba jų įgaliotų įstaigų kelių transporto priežiūros tarnybų ar Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę užtraukia baudą nuo 850 iki 1 200 eurų.

LRT informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0