Ar galima be santuokos pasikeisti pavardę?

Informacija apie asmenvardžių keitimą be santuokos.

Ar gali žmogus pasikeisti pavardę, nesudaręs bažnytinės arba civilinės santuokos? Jei taip, kaip ir kur tai padaryti? Ir ar galima keisti pavardę į kokią tik nori?

  • Asmenys, sulaukę 16 metų, vardą, pavardę gali keisti, jei šie neprieštarauja gerai moralei ir viešąjai tvarkai. Vardas neturi asocijuotis neigiamomis asociacijoms, negražiais žodžiais, negali būti panašūs į keiksmažodžius. Pavyzdžiui, vargu, ar būtų galima Lietuvoje pasirinkti vardą, susijusį su neigiamomis istorinėmis asmenybėmis, pvz., Hitleris ir panašiai.
  • Taip pat, negalima keisti savo vardo ir pavardės į išgalvotus ir tokius, kurie neatitinka minėtų teisės aktų reikalavimų ir lietuvių kalbos rašybos taisyklių, nebent tai būtų teisės aktuose numatytos išimtys dėl asmenvardžių rašymo ne lietuvių kilmės asmenims.
  • Pasirinkti vardai ir pavardės turi atitikti asmens lytį, išskyrus atvejus, kai juos keičia transseksualus asmuo.
  • Bendra išvada - asmuo, tiek pilnametis, tiek ir nepilnametis, gali pasikeisti pavardę ir be santuokos, o, sudaręs santuoką, turi teisę pasilikti savo pavardę arba pasirinkti sutuoktinio (-ės) pavardę, arba prijungti prie savo turimos pavardės sutuoktinio (-ės) pavardę.

Asmuo, norintis pasikeisti asmenvardžius, turi užpildyti Teisingumo ministerijos patvirtintą prašymo formą dėl vardo ir pavardės pakeitimo. Šį prašymą bei dokumentus reikia pateikti metrikacijos įstaigai. Prašymo įvykdymo terminas – 20 darbo dienų.

Taip pat primenama, kad, pasikeitus asmenvardį, žmogus privalo pasikeisti ir asmens dokumentą.

Šaltinis: lrt.lt

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0