Bus galima atlikti cezario pjūvio operacijas pageidaujant pačiai moteriai

Informacija apie SAM pakeistą tvarką.

 

Anksčiau cezario pjūvio operacijos buvo atliekamos tik dėl medicininių priežasčių, pavyzdžiui, gimdymo sutrikimai arba padidintos rizikos socialiniai faktoriai. Taip pat, jei gimdo pirmą kartą būdama vyresnio amžiaus.

Anksčiau priimti sprendimą, kad pacientei galima atlikti cezario pjūvio operaciją, turėdavo keletą specialistų-medikų komanda. 

Dabar Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pakeitė cezario pjūvio operacijų atlikimo tvarką, nuo šiol jos galės būti atliekamos pačių gimdyvių pageidavimu.

Po procedūros kilusių komplikacijų gydymas bus apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Nuo šiol medikų komanda vertins ar nėra medicinių ženklų, atsižvelgs į bendrą pacientės sveikatos būklę ir galimus rizikos veiksnius.

Cezario pjūvio operaciją, kai ji atliekama ne dėl medicininių priežasčių, pacientė turės apmokėti savo lėšomis. Nemokama, kompensuojama operacija atliekama tais atvejais, kai tam yra medicininių indikacijų, t. y. kai gimdymas natūraliu būdu gali sukelti pavojų motinos arba vaisiaus gyvybei.

Pacientė, norėdama pasikonsultuoti dėl galimybės atlikti cezario pjūvio operaciją nesant medicininių indikacijų, ne anksčiau kaip 22 nėštumo savaitę, bet ne vėliau kaip 37 nėštumo savaitę, turėtų kreiptis į gydytoją akušerį ginekologą toje gydymo įstaigoje, kuri atlieka cezario pjūvio operacijas. 

Galimybė pačiai pacientei vietoje gimdymo natūraliu būdu pasirinkti cezario pjūvio operaciją buvo įteisinta 2023 m. sausio 1 d., atsižvelgiant į pacienčių reiškiamus pageidavimus ir siekdama užtikrinti žmonių teisę patiems rinktis sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat pasitelkus gydytojų akušerių ginekologų profesionalią nuomonę.

 

SAM informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0