Kurčiųjų vėliava

Straipsnis apie oficialiai išrinktą kurčiųjų vėliavą.

Kurčiųjų vėliava

Pastaraisiais metais vis svarbesnė tema tapo vėliavos sukūrimas kurčiųjų bendruomenei. 2023 m. liepos 9 dieną - Pasaulio kurčiųjų federacijos Generalinės Asamblėjos metu buvo žengti pirmieji žingsniai siekiant stiprinti kurčiųjų bendruomenės matomumą. Susirinkę delegatai balsavo dėl oficialios kurčiųjų vėliavos išrinkimo. Prancūzų kurčneregio menininko Arnaud Balard pasiūlytas dizainas laimėjo prieš Libano ir Rusijos pasiūlytus variantus. 

Prieš priimant sprendimą, prancūzai jautė nusivylimą, nes rusų pasiūlytas dizainas spalvomis ir motyvais buvo labai panašus į prancūzų variantą.

Iš viso buvo du balsavimo turai. Pirmajame balsavimo ture prancūzų vėliavos dizainas surinko 25 balsus, libaniečių – 23, o rusų – 17 balsų. Tada įvyko antrasis balsavimo turas. Prancūzų pasiūlytas variantas surinko 36 balsus, libaniečių – 31 balsus. 

Arnaud Balard pasiūlytas dizainas buvo oficialiai paskelbtas gestų kalbos bendruomenės ir kurčiųjų vėliava. Taip pat, visos teisės į vėliavą buvo perduotos Pasaulinei kurčiųjų federacijai.

1971 m. gimęs Arnaud Balard yra kurčiųjų gynėjas - kurčneregys, ne kartą viešai deklaravęs, kad kurčiųjų bendruomenei reikia vizualinio atvaizdavimo, simbolizuojančio jų kultūrą ir vertybes. Todėl vėliavą jis sukūrė prieš dešimt metų, dvejus metus studijuodamas vėliavas visame pasaulyje ir susipažinęs su veksilologijos principais. Vėliavos dizainas rodo stilizuotą dviejų rankų kontūrą turkio ir geltonos spalvos spalvomis. Kurčiųjų vėliava simbolizuoja gestų kalbomis kalbančiųjų žmonių įvairovę pasaulyje, o spalvos turi konkrečias reikšmes:

- turkio spalva simbolizuoja kurčiųjų bendruomenę ir gestų kalbą, pasididžiavimą bei vienybę;
- geltona spalva simbolizuoja šviesą, gyvybę ir gyvenimą visiems kartu;
- tamsiai mėlyna spalva simbolizuoja nušvitimą ir laisvę, išsilaisvinimą nuo kurtumo priimant kurtystės identitetą.


Naujai išrinkta vėliava yra viso pasaulio kurčiųjų tapatybės ir identiteto simbolis. Ji didina unikalų kurčiųjų, neprigirdinčiųjų ir kurčneregių kultūrą bei kalbą ir ragina užtikrinti prieinamumą be kliūčių ir vienodas teises visiems.

 

Šaltinis: taubenschlag.de

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0