Bendraturčių pareigos – kas turi mokėti už komunalines paslaugas?

Bendro pobūdžio teisininko konsultacija apie NT bendraturčių pareigas ir mokesčius.

 

KLAUSIMAS: Kokias bendraturčiai turi pareigas nekilnojamo turto išlaikymo atžvilgiu? Ar būsto bendrasavininkas vis tiek turi mokėti už būsto išlaikymą (karštą, šaltą vandenį, dujas ir pan.), nors jame faktiškai negyvena?

ATSAKYMAS: Pagal Civilinio kodekso normas, bendraturčiai, naudojantis bendrąja jungtine nuosavybe ir ją išlaikant, turi vienodas teises į bendro daikto (turto) duodamas pajamas, atsako tretiesiems asmenims pagal prievoles, susijusias su bendru daiktu (turtu), taip pat privalo solidariai apmokėti išlaidas jam išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms, jeigu jie nėra susitarę kitaip ar įstatymai nenustato ko kita. Kitaip tariant, jei tarp bendrasavininkų nėra atskiro susitarimo, bendraturtis, kuris faktiškai negyvena ir nesinaudoja komunalinėmis paslaugomis, jam vis tiek kyla pareiga prisidėti prie šių išlaidų.

Vadovaujantis teismų praktika, mokėti už tiekiamą vandenį lemia ne faktas, kuris iš bendraturčių asmeniškai naudoja vandenį, bet asmens kaip bendraturčio statusas, nulemtas nuosavybės buvimo fakto.

 

Pažymime, kad ši konsultacija yra bendro pobūdžio. Jeigu turite konkrečių klausimų, kreipkitės į teisininką. Kontaktai: advokatė Marija Židonienė, el. p.: marija.zidoniene@gmail.com.

Vaizdo įrašas parengtas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2021 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
1
love
2
funny
1
angry
3
sad
2
wow
1