Kur kreiptis dėl smurto prieš vaikus?

Informacija kur kreiptis, jei patyrėte ar įtariate smurto prieš vaikus atvejus.

 

Fizinės bausmės ir smurtas prieš vaikus yra neleistini. Pliaukštelėjimas, ausies užsukimas ir kitos fizinės bausmės skaudina vaiką ir fiziškai, ir emociškai.

Bet koks smurtas sukelia daug ilgalaikių ir trumpalaikių neigiamų pasekmių vaikui: smurtaujant sutrikdoma vaiko sveikata, sutrikdoma normali vaiko raida, sukeliamas skausmas ar pavojus gyvybei, sveikatai, pažeminama vaiko garbė, orumas, be to, dėl smurto vaikas gali net mirti. Todėl sužinojus, kad vaikas patiria smurtą ar pastebėjus smurto požymius, būtina apie tai pranešti.

Kam pranešti apie smurtą prieš vaiką?

  1. Jei tu pats esi vaikas ir prieš tave smurtauja ar naudoja fizines bausmes, pirmiausia apie tai galima pasakyti suaugusiems, kuriais tvirtai pasitiki.
  2. Jei tapote smurto artimoje aplinkoje liudininkais ar gyvenate aplinkoje, kurioje smurtaujama prieš jus ar prieš jūsų artimuosius, kreipkitės į Lietuvos policiją bet kuriuo paros metu Skubiosios pagalbos telefono numeriu 112. Kurtieji ir neprigirdintieji pranešti apie smurto atvejus gali per mobiliąją 112 programėlę gestų kalba.
  3. Taip pat apie smurto prieš vaikus atvejus reikėtų pranešti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistams. Pranešus apie galimą smurtą įgaliotam teritoriniam skyriui, bus atliekamas vaiko situacijos vertinimas ir imamasi atitinkamų veiksmų, kad vaikas būtų apsaugotas.

Kreiptis į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą galima pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 val., o penktadieniais nuo 8 val. iki 15:45 val.

Kreiptis į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą galima ne tik jei norima pranešti apie smurtą prieš vaikus, bet jei turite neaiškumų ar norite pasikonsultuoti dėl konkretaus vaiko teisių pažeidimo – specialistai jus pakonsultuos.

 

Reikia daug drąsos kalbėti apie skaudžius dalykus, bet kas prabils, jei ne tu?

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0